5 rad jak navodit pravou vánoční náladu


Tento článek byl původně pouhým příspěvkem na Facebooku. Velice rychle stal jedním z nejčtenějších a je tedy zřejmé, že vás tohle téma hodně zajímá. Rozhodla jsem se ho tedy umístit i na blog, aby časem nezapadl a byl vždycky hezky při ruce. Pokud se cítíte unavení a smutní, zkuste si ho přečíst.

Vážní přátelé a kamarádi. Všimla jsem si, že mnozí z nás mají přes nebo právě pro všechny ty přípravy a chystání pocit, že se jim nějak nedostává té pravé vánoční nálady. Pominu teď otázku, co přesně je ta „pravá vánoční nálada“, odpustím si i obligátní rady typu „každý ji musí hledat ve svém srdci“ a nabídnu vám místo toho několik praktických rad, které by mohly pomoci.


1. Skončete s tím šílenstvím hned teď.
Za týden už si nikdo nebude pamatovat, že nebylo dokonale vysmýčeno, navaříno a zabaleno. Nervový kolaps pod stromečkem si naopak budou pamatovat všichni.
2. Udělejte si hezký večer.
Se sklenkou vína, dobrou knihou, příjemnou hudbou. Vzpomínáte si, jak jste se ve škole den před písemkou šprtali až do noci a k ničemu to nebylo? Tohle je ten samý případ.
3. Vyjděte si na procházku.
Příroda je touto dobou v klidu, nikam nespěchá a svůj klid přenese i na vás.
4. Schovejte hodiny.
Nechte čas volně plynout a realizujte svůj vánoční program intuitivně a s rozvahou - co stihnete to stihnete.
5. Udělejte dobrý skutek.
A myslím tím pořádný dobrý skutek. Je pravda, že se počítá i ten nejmenší, ale pokud vám jde i o váš dobrý pocit, budete se nejspíš muset snažit víc. Drobné laskavosti, které nás nic nestojí, jsou sice základ, ale znáte to, co je zadarmo... Naopak, musíme-li pro dobro druhých něco obětovat, ztrácíme tím část ze svého komfortu, výměnou však získáváme něco velmi cenného - naději. Ta nám může svítit na cestu následujícími dvanácti nejtemnějšími dny roku a vést nás, jako Polárka lodičku, mezi útesy nejen vánočních splínů.


Přeji vám, aby pro vás tyto vánoce byly zdrojem lásky, hluboké radosti a silným duchovním prožitkem.


S úctou vaše Eva

Komentáře

Líbí se vám