Čekadlo alias Adventní kalendář


Celé dětství mě to míjelo. Adventní kalendář pro mě znamenal pouze krabici s čokoládami pochybné chuti s povětšinou nezajímavým obrázkem, který se vztahoval k čemukoliv jinému, jen ne k adventu. V osmnácti letech jsem pak začala chodit s klukem, v jehož rodině bylo zvykem každoroční obdarovávání se vlastnoručně vyrobenými adventními kalendáři. A adventní kalendář, v této rodině zvaný čekadlo, nedostávaly pouze děti, vyráběli si je navzájem i maminka s tatínkem, jedno dostala babička atd. A tak jsem, jako jeho dívka, nafasovala také jedno. Dodnes si ho pamatuju - kometa ušitá z barevných hadříků, na které bylo zavěšeno 24 látkových hvězdiček naplněných gumovými bonbóny. Bylo to krásné a já byla dojatá, jak jen mi můj postpubertální cynismus dovolil. Rok poté jsem kouzlu vlastnoruční výroby čekadel propadla i já.

Dnes už spolu dávno nejsme v kontaktu, ale existence domácích čekadel a manželství plných lásky i po třiceti letech jsou dva poznatky, za které tomuto vztahu vděčím dodnes.
A tady je čekadlo, které jsem si vymyslela pro tento rok. Základ tvoří girlanda z bobkovišně a jedlového chvojí, dozdobená modřínovými a borovými šiškami, šípky, jeřabinami, okrasnými jablíčky a břečťanem. Na girlandu je zavěšeno 24 papírových andílků, ve kterých jsou schovány malé balíčky s bonbóny.
S ohledem na datum už nejspíš máte adventní kalendáře pořešené, pokud byste si ale přece jen chtěli vyrobit něco podobného, třeba jako součást vánoční výzdoby, můžete si stáhnout šablonu a andílky si podle ní vyrobit. Výsledek může vypadat třeba takhle:


A jaké adventní kalendáře máte doma vy?

Komentáře

Líbí se vám