Kalendář folklórních výstav, akcí, jarmarků a slavnostíV článku  Co nás čeká v Novém roce 2017  jsem vám mimo jiné slíbila, že se pokusím vytvořit kalendář výstav, slavností a dalších akcí, které mají spojitost s lidovou kulturou a tradicemi. A zde tedy je. Nakonec jsem se rozhodla pro aplikaci Kalendář Google. Je totiž praktická, přehledná a uživatelsky příjemná. Dá se také celkem snadno synchronizovat s Microsoft Outlookem ( např. pomocí EVO Collaborator), Mozilla Thunderbirdem (Provider for Google Calendar) a výborně si rozumí se systémem Mac OS. Ovládání je značně intuitivní. Zkrátka, co víc si přát.
Navíc nabízí mnoho zajímavých funkcí, které stojí za to vyzkoušet. Aby se vám s ním hned od začátku dobře pracovalo, sepsala jsem několik tipů, jak na to.


KATEGORIE PODLE KRAJŮ

Pro snadnější orientaci jsem se rozhodla rozdělit jednotlivé události do kategorií podle krajů. Nemusíte tedy zdlouhavě procházet celý kalendář, ale rovnou si vyberete ty, které se konají ve vašem okolí. Každá událost je zřetelně označena zkratkou kraje, která je uvedena před jejím názvem. Zde je legenda místních kategorií.


SYNCHRONIZACE MEZI VÍCE ZAŘÍZENÍMI

Jste-li na počítači, chytrém telefonu a nootebooku přihlášeni pod jedním účtem, můžete s kalendářem pracovat na kterémkoli z těchto zařízení. Skrze webové rozhraní bude docházet k automatické synchronizaci všech úprav a změn v kalendáři.

FUNKCE OFFLINE

Svůj kalendář můžete používat i tehdy, nemáte-li možnost internetového připojení. Stačí si zdarma nainstalovat aplikaci v internetovém obchodu Chrome, do kterého můžete vstoupit přímo z kalendáře. Stačí kliknout na ikonu nastavení (ozubené kolo) v pravé horní liště. Rozbalí se vám nabídka, ve které najdete možnost Offline. Kliknutím na tuto možnost otevřete vyskakovací okno, ve kterém zvolíte Nainstalovat z internetového obchodu. Dále už vás bude obchod Chrome navádět sám.


ZOBRAZENÍ KALENDÁŘE


Zobrazení kalendáře můžete měnit podle své potřeby. Pomocí ovládací lišty v pravém horním rohu si můžete zobrazit události v rámci jednoho týdne, měsíce, nebo jako agendu, kdy se vám jednotlivé dny a jejich akce zobrazí jako seznam, pěkně jeden po druhém. Tato lišta vám také nabízí možnost celý kalendář vytisknout.


KOPÍROVÁNÍ KALENDÁŘE

Obsah kalendáře Živých tradic si můžete přenést do svého soukromého Google kalendáře. Kliknutím na vybranou událost se otevře vyskakovací okno. Zde zvolíte možnost Kopírovat do mého kalendáře. Hotovo.

MAPY  A NAVIGACE

Toto je jedna z nejlepších funkcí. U každé události zadávám přesnou adresu jejího konání. Kalendář je propojen s aplikací Google maps. Díky tomu se tedy můžete nechat navigovat až do cíle a to přímo z kalendáře. Používáte-li navíc aplikaci Google Now (chytré karty), může vás kalendář upozornit, kdy je třeba vyrazit s ohledem na aktuální dopravní situaci.


SDÍLENÍ, POZVÁNKY A NASTAVENÍ UPOZORNĚNÍ


Zvolíme-li v okně události možnost "další podrobnosti", můžeme ji dále upravovat.


Chystáte se na výstavu, slavnost nebo jarmark a rádi byste pozvali své přátele? Stačí zadat jejich e-mailové adresy a rozeslat jim zprávu s pozvánkou (1.). Nevíte, kde vám hlava stojí a máte strach, že byste v tom shonu mohli na něco zapomenout? Nastavte si upozornění. Pokud si navíc plánované události barevně rozlišíte, už nikdy žádnou z nich nepřehlédnete. Chtěli byste plánovanou akci uveřejnit na svých webových stránkách? Kódy pro vložení získáte kliknutím na Publikovat událost (3.). 


Toto jsou jen některé z funkcí, které vám kalendář může nabídnout. Máte-li další tipy, můžete se o ně podělit v komentářích.
Něco nefunguje? Napište mi a já se to pokusím napravit.
Nenašli jste v kalendáři svou akci? Napište mi o ní a já ji moc ráda uveřejním. Čím více se nás do tvorby našeho kalendáře zapojí, tím bude jeho nabídka bohatší.
Komentáře

Líbí se vám